2018_06_05_photoshop_vs_affinity
2018_06_05_photoshop_vs_affinity

Koniec monopolu?

Porównanie funkcji Photoshopa CC i Affinity Photo

Na rynku pojawiła się tańsza alternatywa dla Photoshopa CC. Photoshop kosztuje w subskrypcji około 10 Euro, czyli na tę chwilę 43 zł miesięcznie. Affinity oferuje swoje oprogramowanie za blisko 240zł bez subskrypcji. Mamy program dożywotnio z darmowymi aktualizacjami.

Osobiście używam Affinity nieustannie od ponad roku i chciałbym się podzielić spostrzeżeniami dotyczącymi możliwości programu w stosunku do monopolisty Photoshopa. Na blogu http://jak-zrobic-zdjecie.pl umożliwiłem czytelnikom wypowiedź. Po zebraniu listy życzeń i jej opracowaniu powstała wstępna lista porównawcza tych dwóch programów: Photoshopa i Affinity.

Lista jest sporządzona w formacie PDF i można ją pobrać bezpłatnie.

To porównanie jest otwarte. Jeśli masz jakieś pytanie, funkcję, którą chcesz abym sprawdził w obu programach, to napisz proszę komentarz, spróbuję się do zapytania ustosunkować w miarę możliwości.

Na koniec pytanie: czy po zapoznaniu się wstępnie z poniższą listą, według Ciebie Affinity jest w stanie wyprzeć Photoshopa?

Aktualizacja artykułu w dniu 19 września 2018. Po udostępnieniu porównania w wersji 1.0 oraz wysłuchaniu uwag subskrybentów dokonałem jeszcze jednej poprawy i udostępniam ją w wersji 1.1:

POBIERAM PDF…