Zdjęcia miesiąca 7_22

Co tydzień, co miesiąc i co roku wybierane są najlepsze zdjęcia nadesłane na spotkania online z recenzją prac. Konkurs jest kierowany do uczniów i słuchaczy Kursów i Akademii Foto Oko.

Wszystkie kategorie: portret, portret dziecięcy w plenerze, portret dziecięcy w studio, portret dziecięcy we wnętrzu, pejzaż, fotografia noworodkowa, martwa natura, architektura, reportaż, fotografia uliczna, fotografia zwierzęca, fotografia kreacyjna, macro, fotografia okolicznościowa, fotografia ciążowa.

Tutaj są zdjęcia laureatów z ubiegłego roku: https://red-focus.pl/konkurs-fotograficzny-rozstrzygniecie-talenty-roku-2021/

Fot. Ewa Majak

Zdjęcia Ewy Majak wprowadzają nas w bajkowy świat pejzażów dalekiej północy. Autorka bardzo dobrze radzi sobie z kompozycją (harmonia, równowaga tonalna na zdjęciu) oraz światłem (niebanalne oświetlenie wschodzącego i zachodzącego słońca). Obróbka graficzna również została wykonana ze smakiem. Na koniec szczegół warty wzmianki: postać ludzka w kadrze urozmaica surowy charakter Norweskiego krajobrazu.

Fot. Małgorzata Niemczura

Małgorzata Niemczura czaruje nas doskonałym światłem. Pory fotografowania są drobiazgowo dobierane do nastroju. Autorka znakomicie radzi sobie z wywołaniem naturalnego nastroju na twarzy modela. Układ postaci i pozy są bez zarzutu. Obróbka graficzna jest stosowna i praktycznie niezauważalna.

Fot. Justyna Dąchór-Rogalewska

Justyna Dąchór-Rogalewska ze zwykłego zadania domowego z jednej lekcji kursu stwarza obraz przemawiający nastrojem do widza. Monumentalność łączy się tutaj z nieodpartym wrażeniem upływu czasu. Szum wodospadu i zapach mchu są niemal wyczuwalne.

Fot. Ewelina Kozikowska

Ewelinka Kozikowska przekonuje nas minimalizmem. Niemal monochromatyczne zdjęcie z oszczędną stylistyką. Zdjęcie ma charakter symboliczny. Autorka przypomina: memento mori.