Połączenie fotobudki
i gadającego smartfona

Co się stanie jeśli połączymy fotobudkę i smartfona wkładając całość do czajnika elektrycznego? Jibo. To domowy robot, który nie tylko fotografuje i filmuje. Jak podaje firma, która dopiero zamierza wprowadzić na rynek to urządzenie, Jibo uczy, bawi, pomaga.

Producent ma nadzieję na sukces na miarę wprowadzenia smartfonów, które całkowicie wyparły aparaty kompaktowe, nie mówiąc już, że zabiły aparaty jednorazowe, które bardzo dobrze sprzedawały się w „minionej epoce”.

Producent roztacza wspaniałą wizję: robot będzie sterował urządzeniami elektrycznymi w domu, pobawi się z twoim dzieckiem, odbierze i odtworzy wiadomość głosową, sfotografuje i sfilmuje ważną uroczystość, przypomni o nadchodzących, ważnych datach. Jibo może być członkiem twojej rodziny.2017_04_04_robot_zastepujacy_fotografa_jibo_0003_th

Czy jest to przełomowy moment, w którym w życiu codziennym pojawią się roboty zapowiadane w filmach SF? Czy roboty zastąpią fotografów podczas uroczystości urodzin, chrztów, komunii?

Po obejrzeniu filmu, jestem nieco przestraszony dźwiękami wydawanymi przez to urządzenie. Jakby producentowi pomyliły się filmy i zamiast R2D2 z Gwiezdnych wojen wkradł się zły Terminator.

Źródło: jibo.com

Zapisz

Zapisz

Nie ma więcej wpisów

Darmowy poradnik wideo:
Jak zacząć zarabiać na fotografii?

JAK POZYSKAĆ PIERWSZEGO KLIENTA?
Czas trwania 1h 26 minut.

Podziel się tym z przyjaciółmi