Paulina Kotarska

Absolwentka Akademii Foto Oko na fotograficznych studiach dziennych

Paulina Kotarska zakończyła naukę w Akademii Foto Oko przechodząc wszystkie miesiące edukacji. Nie zdecydowała się na stworzenie dyplomu. Jednak z mojego punktu widzenia spełniła jeden z podstawowych celów AFO: przygotowanie do nauki na artystycznych studiach wyższych. Fotografka dostała się na studia dzienne w Anglii, co jest w moich oczach dużym sukcesem, ponieważ w uczelniach artystycznych z reguły jest egzamin i spora liczba chętnych, zwłaszcza na studia dzienne (tak jest w Polsce np. w Szkole Filmowej w Łodzi, czy na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu – dawne ASP Poznań), natomiast liczba miejsc jest bardzo ograniczona (na wydział operatorski PWSFTviT przyjmowanych jest co roku kilku studentów).

Autorka specjalizuje się w portrecie dziecięcym i kobiecym. Stosuje rozproszone dzienne światło (czasem oświetlenie ze złotej godziny), używa drobnych akcesoriów (kwiatek, pióro,książka). Fotografowane postaci są najczęściej rozmarzone, zamyślone, choć w poniższym wyborze zdjęć znajdziemy sporo uśmiechniętych twarzy. Kolorystyka zdjęć jest ograniczona. Połowa portretów jest czarno-biała.

Wszystkie publikowane zdjęcia były wyróżnione po cotygodniowych spotkaniach online z recenzją zdjęć. Autorka była bardzo aktywna w internetowej szkole fotografii i praktycznie nie było tygodnia bez publikacji zdjęć Pauliny Kotarskiej w gronie laureatów.

Seria trzech zdjęć Pauliny Kotarskiej to udane portrety dziewczynek skąpane w świetle zachodzącego słońca. Zdjęcia cechuje niezwykła naturalność, dominuje spokój, idylla. Kadry są dobrze skomponowane i oświetlone. Autorka umiejętnie porusza się w świetle skierowanym na wprost i w ujęciu pod światło. Dodatkową pokonaną trudność są dwie małe modelki, przez co zwiększa się stopień trudności wykonywanego zdjęcia.

Źródło: http://jak-zrobic-zdjecie.pl/portrety-dzieciece-pejzaz-i-pies-wyroznienia-po-webinarze-z-ocena-zdjec-355-kursy-i-346-afo/

„Paulina Kotarska wykonała zdjęcia, które mają swój styl. To bardzo ważne. Poza walorami wizualnymi daje się odczuć piętno oryginalnego punktu widzenia fotografki.”

Źródło: http://jak-zrobic-zdjecie.pl/portrety-dzieciece-kobiece-meskie-i-kogut-najlepsze-zdjecia-po-recenzji-zdjec-online-362-kursy-i-354-afo/

„Paulina Kotarska zaprezentowała zdjęcie nietypowego portretu kobiety z osiołkami. Kadr czaruje jednością człowieka i zwierzęcia. Wyczuwalne jest poczucie zaufania i bliskości, zarezerwowane w zasadzie w relacjach ludzkich, nie zwierzęcych. Autorka w ujmujący sposób przełamuje ten mit.”

Źródło: http://jak-zrobic-zdjecie.pl/zdjecia-dzieciece-sesja-kobieca-akt-i-nietypowe-portrety-z-osiolkami-recenzja-zdjec-online-380-kursy-i-372-afo/

„Paulina Kotarska wykonała bardzo udane zdjęcie portretowe wybiegające poza standardy tego gatunku fotografii. Prostym zabiegiem autorka przeniosła się w sfery zdjęć metaforycznych…”

Źródło: http://jak-zrobic-zdjecie.pl/zdjecia-dzieciece-i-noworodkowe-rodzinne-wyroznione-prace-po-spotkaniu-online-kursy-przez-internet-390-kursy-i-382-afo/

„Dwa zdjęcia Pauliny Kotarskiej potrafią zauroczyć widza. Dzięki dobrej współpracy fotografki z modelem, na twarzy dziecka maluje się piękny uśmiech potwierdzający radosne, beztroskie dzieciństwo. Podstawowe zadanie fotografa zostało spełnione.”

Źródło: http://jak-zrobic-zdjecie.pl/portrety-dzieciece-nauka-fotografii-online-studium-fotograficzne-391-kursy-i-384-afo/