Polub Red Focus i bądźmy w kontakcie:

Gdzie jest Starman i Tesla Roadster?

Pan Elon Musk, własciciel firmy kosmicznej SpaceX i marki elektrycznego samochodu Tesla wpadł na pomysł wystrzelenia jednego z modeli samochodu w kosmos. W kokpicie samochodu miał być umieszczony manekin Starman, a w tle grać muzyka Davida Bowiego /w próżni dźwięk się nie rozchodzi, jeśli chodzi o ścisłość/. Cały przekaz z wystrzelenia rakiety nośnej Falcon Heavy i lotu samochodu sportowego Telsla Roadster był i jest relacjonowany w internecie.

Byłem podekscytowany tą ideą. Rozmach zrobił na mnie duże wrażenie. Jednak w czasie transmisji wideo z lotu samochodu, co chwila widzowie komentowali wydarzenie używając słowa „fake”, czyli zmyślony, nieprawdziwy, oszukany. Zacząłem szukać źródła niepokoju internautów. Znalazłem wiele poważnych zarzutów co do prawdziwości zajścia wystrzelania samochodu w kosmos. Większość z obiekcji nie byłem w stanie sprawdzić, jednak dociekliwość nie pozwoliła mi na bycie biernym. Wykonałem screena z relacji na żywo z lotu Tesli z widokiem na Ziemię. Minęło 5 dni gdy sobie przypomniałem o swoim śledztwie. Po tym czasie wykonałem ponownie print screen z podobnym widokiem. Oniemiałem. Układ chmur Ziemi był identyczny co sprzed paru dni. To absolutnie niemożliwe.

2018_04_11_klamstwo_tesla_space_x_starman_plansza_b_01

Obserwując zdjęcia satelitarne w celu oceny warunków pogodowych do zdjęć plenerowych, można zaobserwować dużą dynamikę w układzie chmur.

Tymczasem obraz z live`a pokazuje dokładnie ten sam widok. Wniosek nasuwa się sam. To co widzimy w przekazie internetowym nie jest prawdziwe.

2018_04_11_klamstwo_tesla_space_x_starman_plansza_01

Gdzie w takim razie jest Starman? Miało być tak pięknie a jest jak zwykle. Dawid Bowie w grobie się przewraca…


PS Bezmyślności i bezkrytyczne podejście znamienitej części mediów jest uzasadniona: nie można kopać wujka z workiem pieniędzy.

Nie ma więcej wpisów

Darmowy poradnik wideo:
Jak zacząć zarabiać na fotografii?

JAK POZYSKAĆ PIERWSZEGO KLIENTA?
Czas trwania 1h 26 minut.

Podziel się tym z przyjaciółmi