Obrona pracy dyplomowej Joanny Widzisz

Publiczny egzamin dyplomowy Joanny Widzisz w Akademii Foto Oko

Akademia Foto Oko to internetowa szkoła fotografii, bazująca na modelu studiów wyższych zaocznych. Spotkania, czyli popularnie nazywane „zjazdy” odbywają się co tydzień. Studenci uczą się 12. miesięcy. Zwieńczeniem nauki jest praca dyplomowa. Cykl zdjęć przygotowywany jest pod okiem promotora. Po zatwierdzeniu pracy, recenzent pochyla się nad zdjęciami i sporządza pisemną recenzję. Po tym etapie przychodzi czas na publiczną obronę pracy dyplomowej online w gronie komisji egzaminacyjnej (promotor, recenzent, członek komisji).

Mem Joanny Widzisz pochodzący z pracy dyplomowej

W najbliższy wtorek, 19 maja 2020 roku będzie miał miejsce kolejny, dwunasty egzamin dyplomowy pracy Joanny Widzisz. Autorka zastosowała dość nietypową i nową formę wypowiedzi, a mianowicie memy. Jest to internetowy gatunek satyryczno-humorystyczny z elementami grafiki i podpisu. Autorka badała popularność memów publikując je na Facebooku. Najpopularniejsze obrazki zostały wyłonione do pracy dyplomowej.

Autorka dwukrotnie była wyróżniana w kategorii najlepsze zdjęcie tygodnia po spotkaniach online z recenzją zdjęć. W tym czasie powoli rodził się pomysł na dyplom z memów. Oto uzasadnienia z linkami do źródła:

15 grudnia 2018
„Kryteria dobrego portretu zwierzęcego są takie same jak portretu ludzkiego: dobra kompozycja i światło ujęcie ciekawej miny w ciekawym miejscu, oddanie interesującego nastroju, wewnętrznych przeżyć. Czy pies może mieć swoje wewnętrzne przeżycia? Tak. Ukazuje te przeżycia w bardzo wyraźny sposób. To dobry moment na wykonanie ciekawego zdjęcia. Powyższe kryteria spełniła Joanna Widzisz, autorka pieskiego portretu. Zdjęcie można brać za wzór dobrego portretu zwierzęcego.”

http://jak-zrobic-zdjecie.pl/portret-zwierzecy-i-zdjecie-artystyczne-wyrozniajace-sie-zdjecia-po-ocenie-online-171-kursy-i-264-afo/

6 sierpnia 2019
„Joanna Widzisz jest autorką zdjęcia będącego umiejętnym połączeniem czworonoga z ludzkimi rękami. W efekcie powstało komiczne zdjęcie będące bazą do memu – czyli internetowej grafiki o charakterze komicznym. Do pełni brakuje tylko trafnego tekstu zaczynającego się na przykład słowem: „Kiedy…” . Plusem zdjęcia jest bardzo dobre oświetlenie, ogólna estetyka obrazu i umiejętność wytresowania zabawnego pieska.”

http://jak-zrobic-zdjecie.pl/zdjecie-dzieciece-i-fotografia-do-memow-wyroznione-zdjecia-307-kursy-i-300-afo/

Obrona pracy dyplomowej pt. Memy-Buldog francuski odbędzie się na roboczym spotkaniu online z recenzją zdjęć 19 maja 2020 roku, we wtorek o godz. 20.00. Udział w konferencji online dostępny jest tylko dla uczestników kursów online z oceną zdjęć oraz dla wszystkich słuchaczy Akademii Foto Oko. Wszyscy uczestnicy mogą zadawać pytania abiturientce. Promotorem jest Szymon Zduńczyk, recenzentem Wojciech Ulman a członkiem komisji Andrzej Zbigniew Leszczyński.