Opublikuj swoje zdjęcie w albumie i pomóż tym samym potrzebującym

W 2015 roku organizowaliśmy warsztaty pod tytułem Myśleć fotograficznie. Akcja objęła Gdańsk Orunię, Warszawę Pragę, Kraków Kazimierz i Wrocław Nadodrze. Zadaniem uczestników było zdokumentować polskie podwórka.

Po tych warsztatach jeden z uczestników Bogdan Jaremczak poszedł krok dalej i wykonał pracę dyplomową w Akademii Foto Oko i zorganizował wystawę w Cafe 102 w Łodzi. O tym pisaliśmy w poprzednich artykułach.

Praca dyplomowa Podwórka Bogdana Jaremczaka

Wystawa fotografii Bogdana Jaremczaka w Cafe 102 w Łodzi

Podczas warsztatów nie chodziło nam o pięknie urządzone posesje. Szukaliśmy surrealnych widoków. Dla mieszkańców są to codzienne widoki. Urządzają podwórka tak jak lubią, po swojemu. Nie widzą w nich nic nadzwyczajnego. Fotografowie jednak czują się jak w raju fotograficznym. Połączenia poszczególnych motywów są szalenie zaskakujące.

2017_04_06_Gdansk_Krzysztof_Warzala_03_1920px

Fot. Krzysztof Warżała, zdjęcie z warsztatów w Gdańsku Oruni.

Owym zagadnieniem zainteresowała się firma na co dzień zajmująca się tłumaczeniem i redakcją tekstów. Kancelaria Środa zainicjowała akcję pod tytułem Koncept Polski. Ideą jest stworzenie i wydanie albumu, będącym przeglądem polskich podwórek z przymrużeniem oka.

Zasada udziału w tej akcji jest godna polecenia. Każde zdjęcie nadesłane i opublikowane jest cegiełką na rzecz fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Kancelaria środa przekaże 50 zł na konto fundacji za każde wydrukowane zdjęcie.

Obserwuję świat konkursów, bezpłatnych akcji organizowanych przez firmy i stwierdzam, że jest coraz gorzej. Świat konkursów stopniał, a liczba publikacji fotograficznych zmalała niemal do zera. Zachęcam wszystkich fotografów, którzy byli obecni na warsztatach oraz wszystkich innych do wzięcia udziału w akcji Koncept Polski. Jest to inicjatywa godna polecenia.

Z jednej strony możesz pomóc potrzebującym w fundacji, a z drugiej strony masz możliwość ujrzenia swojego zdjęcia w formie rarytasu w świecie cyfrowym: papierowego albumu.

Szczegółu na stronie organizatora.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Nie ma więcej wpisów

Darmowy poradnik wideo:
Jak zacząć zarabiać na fotografii?

JAK POZYSKAĆ PIERWSZEGO KLIENTA?
Czas trwania 1h 26 minut.
Podziel się tym z przyjaciółmi