Ekstremalny makijaż, czy już charakteryzacja?

Makijaż ma za zadanie nieco zatuszować słabe strony twarzy i nieco wyeksponować oraz podkreślić walory. Z tego powodu jeśli modelka chce się dostać do agencji modelek, to niezbędne są zdjęcia bez makijażu. Im bardziej amatorskie zdjęcia tym lepiej. Takie działanie ma na celu ocenę kandydatki taką, jaką jest w rzeczywistości, a nie zdolności makijażystki.

Podczas wykonywania zdjęć modelkom, efekt końcowy zależy od stylistów i retuszera zdjęć. Czego nie dokonają styliści, w zaciszu pracowni retuszu wykona grafik, składając gotowe ujęcie z kilku różnych zdjęć. Powstaje jednak pytanie: na ile możemy sobie pozwolić na ingerencję w urodę modelki aby nie popaść w sztuczność? Nieumiejętny retusz skóry powoduje, że cera staje się gładka niczym tworzywo sztuczne. A przecież skóra ludzka ma swoją fakturę.

W internecie istnieje cała masa różnych filmów, w których dziewczyny dokonują na sobie eksperymenty ekstremalnego przeobrażania. W ruch idzie również silikonu stosowany w charakteryzacji. Jakie są tego efekty? Oceńcie sami.

Nie ma więcej wpisów

Darmowy poradnik wideo:
Jak zacząć zarabiać na fotografii?

JAK POZYSKAĆ PIERWSZEGO KLIENTA?
Czas trwania 1h 26 minut.
Podziel się tym z przyjaciółmi