2016_04_07_twoj_debiut_w_fotografii_kulinarnej_Kawiarnia_Baika_czolowka
2016_04_07_twoj_debiut_w_fotografii_kulinarnej_Kawiarnia_Baika_czolowka

Debiut w fotografii kulinarnej

Twój debiut w fotografii kulinarnej

Stało się. Dostałeś swoje pierwsze zlecenie w fotografii kulinarnej. Omówiłeś szczegóły ze zleceniodawcą, znasz czas, miejsce i fotografowany produkt. Jesteś także zadowolony z ceny, którą wynegocjowałeś z klientem. Wszystko idzie dobrze, a dzień twojego fotograficznego debiutu w fotografii kulinarnej nadchodzi wielkimi krokami. Jest tylko jeden drobny problem – nie wiesz co powinieneś zrobić, żeby jak najlepiej zaplanować tę sesję. Nie martw się – dowiesz się tego w krótkim poradniku „7 kroków od zlecenia do dostarczenia”.

Ustawienie oświetlenia

Źródło: Agencja Foto Oko

Krok 1: Przed dotarciem na miejsce zaplanuj sobie oświetlenie. Rozrysuj schemat uwzględniając nie tylko rozmieszczenie światła ale także twoją wizję fotografowanego produktu. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu możesz wydobyć z niego, co tylko zechcesz.

Krok 2: Spakuj niezbędne rzeczy. Przed sesją przemyśl, co warto byłoby zabrać ze sobą a co lepiej zostawić w domu, żeby nie nadwyrężać twojego kręgosłupa.

Krok 3: Pamiętaj, żeby przed zleceniem podpisać umowę z klientem. Będzie to dla ciebie zabezpieczanie przed ewentualnymi nieprzyjemnościami, które mogą się zdarzyć (oby do nich nie doszło, ale pamiętaj: przezorny zawsze ubezpieczony). I jeszcze jedna kwestia. W umowie koniecznie ustal zakres swojej pracy, np. co będzie fotografowane, ilość zdjęć itd.

Obróbka fotografia kulinarna

Źródło: Agencja Foto Oko

Krok 4: Wykonaj zlecenie najlepiej jak potrafisz. Koniecznie w obecności klienta.

Krok 5: Czas na opracowanie zdjęć i ewentualne korekty oraz rozmowy z klientem. Bądź cierpliwy, zmierzasz do finalizacji swojej pracy!

Krok 6: Kiedy wszystkie poprawki są naniesione a projekt zaakceptowany, wystaw zleceniodawcy rachunek.

Krok 7: Po otrzymaniu zapłaty dostarcz zdjęcia swojemu usługobiorcy.

ciasto fotografia kulinarna

Źródło: Agencja Foto Oko

Jak widzisz, to nie jest takie skomplikowane. Teraz możesz cieszyć się dobrze wykonaną pracą!

Tutaj jest fragment filmu z tej sesji zdjęciowej i dowiesz się czegoś więcej na temat sesji kulinarnych.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz